Sport & Vrije tijd

Bonaire in Trinidad voor waterpolotoernooi

TRINIDAD – De jeugd U-14 van Barracudas Aquatics Waterpolo Club is afgelopen weekend naar Trinidad geweest voor hun eerste waterpolotoernooi. Na vijf wedstrijden zijn de Barracudas op de vierde plaats geëindigd. De Barracudas moesten het opnemen tegen zes andere teams waaronder meerdere teams uit Trinidad en een team uit Barbados. 

De Barracudas bestaat uit ongeveer 40 leden, zowel wedstrijdzwemmers als waterpolo. Omdat zij niet beschikken over een geschikte accommodatie, zijn onze zwemmers en waterpoloers genoodzaakt naar de omliggende eilanden, of zelfs verder, af te reizen om aan officiële wedstrijden te kunnen deelnemen.

Dankzij sponsoren Fundashon Wega di Number, OLB, Alcon Wines, Bonaire Basics, Rotary Club en Van der Valk Plaza Beach Resort Bonaire konden zij nu in een echt zwembad wedstrijden spelen.

Vierde plek

Op vrijdag 18 december speelden de Barracudas hun eerste twee wedstrijden tegen Trinidad. Deze werden met ruime cijfers gewonnen. De eerste wedstrijd werd met 23-0 in het voordeel van Bonaire beslist en de tweede wedstrijd eindigde in 17-1.  Door deze overwinningen viel het Bonaireaanse team onmiddellijk erg op  en wekte de nieuwsgierigheid bij het publiek en de tegenstanders. Trinidad is tenslotte de nummer 1 van het Caribisch gebied in waterpolo. Onze spelers beantwoorden met gepaste trots de vragen van alle aanwezigen.

Op zaterdag werd het pas echt moeilijk. Na vier mooi gespeelde parten van zes minuten werd de stand 15-12, in het voordeel van Trinidad.

1200

Op zondag werd er in de semi-finales gestreden om een plaats in de bronzen of gouden finales. Daar werd duidelijk dat het team nog weinig wedstrijdervaring heeft . Zij speelden 14-6 en gingen door naar de bronzen finales. Ook deze wedstrijd eindigde in 14-6. Wat wel duidelijk werd is dat de Barracudas in twee dagen tijd publiekslieveling geworden is. Na de laatste wedstrijd werd er ondanks de tegenvallende stand toch hard geklapt voor het team.

Nieuw team

Het waterpoloteam traint nog maar een half jaar samen. Het team bestaat uit jongens en meisjes tussen de 12 en 17 jaar. Zij trainen twee keer per week in de zee. Het team bestaat uit de volgende leden, Hayte Haakma, Brandon Begina, Rowan Beenakkers, Nikolai en Knut Pedersen, Aljantha Emerenciana, Yoa en Jamiro Boom, Chaz Sweers, Nehemyah Maingot, Yair Hormechea en Sergio Villamizar.

Over de barracudas

De Bonaireaanse Aquatics Club Barracuda’s is een zwem- en waterpolo club die haar leden de mogelijkheden biedt om te trainen en wedstrijden faciliteert. De club heeft professionele trainers en beschikt over haar eigen fysiotherapeut en diëtiste. Naast zwem- en waterpolo trainingen wordt er ook invulling gegeven aan ‘dryland’ en krachttrainingen. Onze club telt ongeveer 40 leden waarvan een deel zeer getalenteerde zwemmers zijn.

De Bonaireaanse Aquatics Club Barracuda’s timmert hard aan de weg om haar zwemmers en waterpoloers aan zoveel mogelijk wedstrijden te laten deelnemen. Dit brengt een aardige kostenpost met zich mee.

De kosten die gemaakt worden voor wedstrijden betreffen voornamelijk vliegtickets, uniformen, startgelden en verblijfs- en transportkosten (onderdak, eten en drinken).

Deel dit artikel

RocargoRocargo