Vacatures Bonaire

Vacature Docent Nederlands | SGB-unit SLP

Scholengemeenschap Bonaire (SGB) is voor het schooljaar 2024 – 2025 op zoek naar een gepassioneerde en ervaren docent Nederlands om ons team te versterken binnen onze Internationale Schakelklas (ISK) bij de unit Speciale Lesplaatsen (SLP). Als docent Nederlands speel je een cruciale rol in het helpen van leerlingen met een niet-Nederlandse achtergrond bij het verwerven van de Nederlandse taalvaardigheid, zodat zij succesvol integreren in het lokale onderwijssysteem. Ben jij die ervaren professional en krijg jij voldoening bij een veelzijdige en uitdagende rol? Heb jij een passie voor het onderwijzen van anderstalige leerlingen en wil je een waardevolle bijdrage leveren aan de ontwikkeling en ondersteuning van onze leerlingen? Solliciteer dan als Docent Nederlands bij de SGB!

HBO | Bonaire | 41,5 uur
Sluitingsdatum: 08 april 2024

Functieomschrijving

Als docent Nederlands voor de Internationale Schakelklas vervul je een sleutelrol in het begeleiden en ondersteunen van anderstalige leerlingen bij het verwerven van de Nederlandse taal en het integreren in het lokale onderwijssysteem. Je verzorgt inspirerende en effectieve lessen Nederlands aan leerlingen met verschillende taalniveaus en culturele achtergronden. Je ontwikkelt en past het lesmateriaal/lesplannen zo nodig aan conform de behoefte en achtergrond van elke leerling. Je motiveert, inspireert en stimuleert hen tot het ‘leren leren’, je speelt in op de leefwereld en begeleidt leerlingen met leer- en gedragsvraagstukken. Je bevordert de sociale en persoonlijke ontwikkeling en creëert samen met jouw collega’s een veilig leer- en leefklimaat.

Functietaken

 • Je verzorgt effectieve en inspirerende lessen Nederlands aan leerlingen met verschillende taalniveaus en achtergronden;
 • Je ontwikkelt lesmateriaal en lesplannen die zijn afgestemd op de individuele behoeften van leerlingen;
 • Je bent in staat om een inclusieve en ondersteunende leeromgeving te creëren, waarin leerlingen zich veilig voelen om te leren en te groeien;
 • Je speelt in op de leefwereld van leerlingen en begeleidt hen met leer- en gedragsvraagstukken;
 • Als docent Nederlands beoordeel je de taalvaardigheid van leerlingen, je monitort hun voortgang en geeft met passende feedback om hun leerproces te bevorderen;
 • Je werkt nauw samen met collega’s en andere professionals binnen de school om de ontwikkeling van leerlingen te bevorderen en een samenhangend onderwijsprogramma te bieden;
 • Als docent bij de Unit SLP ben je goed bekend met gedragsmanagementtechnieken en interventies. Je kunt adequaat reageren op ongewenst gedrag en escalaties voorkomen of de-escaleren.

De organisatie

SGB is een brede scholengemeenschap met ruim 2.250 leerlingen en studenten verdeeld over vier units die min of meer zelfstandig functioneren. Wij geven onderwijs in het voortgezet onderwijs, voorbereidend middelbaar beroepsonderwijs, middelbaar beroepsonderwijs en speciale lesplaatsen (praktijk- en clusteronderwijs). Op het voortgezet onderwijs van het SGB kunnen leerlingen tot hun 20ste terecht bij de unit voor speciaal onderwijs. In het onderwijsprogramma wordt zoveel mogelijk geprobeerd de doelen van het regulier onderwijs na te streven. We willen de leerlingen inzicht geven in hun mogelijkheden en beperkingen en we willen ze leren daarmee om te gaan. Maar boven alles willen we iedere leerling begeleiden bij het ontwikkelen van een persoonlijk toekomstperspectief.

Competenties

 • Empatisch
 • Organisatorisch
 • Gestructureerd
 • Communicatief
 • Flexibiliteit
 • Proactief
 • 21st century skills
 • Stressbestendigheid
 • Pedagogisch en didactisch sterk
 • Samenwerken

 Functie-eisen

 • Je beschikt over minimaal een tweedegraads lesbevoegdheid Nederlands, bij voorkeur Nederlands als tweede taal;
 • Je hebt uitstekende beheersing van de Nederlandse taal, zowel schriftelijk als mondeling;
 • Bij voorkeur heb je minimaal drie jaren leservaring als docent Nederlands met ervaring in het lesgeven aan leerlingen met een niet-Nederlandse achtergrond;
 • Het werken in een multiculturele omgeving is jou niet onbekend;
 • Je hebt interesse in de Bonairiaanse cultuur en bent bereid om je in te spannen voor een goede integratie (als je van buitenaf solliciteert);
 • De beheersing van de taal Spaans en/of Papiaments is een pre;
 • Het is belangrijk dat je een rijbewijs hebt, er wordt weinig gefietst op het eiland (het is echter niet onmogelijk).

Wat bieden wij?

Bonaire is een diverse gemeenschap met verschillende culturele achtergronden. Werken bij SGB biedt werknemers de mogelijkheid om te werken in een multiculturele omgeving, wat waardevolle ervaring en interculturele competenties kan opleveren. Je komt te werken in een team dat nauw samenwerkt en gekenmerkt wordt door een grote betrokkenheid bij de studenten. Als medewerker word je gewaardeerd om jouw proactieve houding en jouw initiatieven. Het betreft een veelzijdige baan met uitdagingen in een informele sfeer. Verder kan je rekenen op:

 • Een marktconform salaris van minimaal $ 3.216 en maximaal $ 4.256 bruto per maand. Inschaling gebeurt op basis van kennis en ervaring;
 • Vakantiegeld (8,33% van de bezoldiging);
 • Een eindejaarsuitkering (8,33% van de bezoldiging met een minimum van $ 1.750;
 • Een pensioenvoorziening ondergebracht bij Pensioenfonds Caribisch Nederland (PCN);
 • Vakantie volgens het vakantierooster onderwijspersoneel SGB;
 • We starten met een tijdelijke aanstelling. Een vaste aanstelling kan op termijn tot de mogelijkheden behoren;
 • SGB kent een verhuisregeling voor medewerkers die van buiten Bonaire komen.

Procedure

 • Bij gelijke geschiktheid genieten kandidaten die reeds woonachtig zijn op één van de Caribische eilanden de voorkeur;
 • Na de sluitingsdatum van de vacature word je binnen 2 weken geïnformeerd over het verdere verloop van de procedure.

Aanstellingseisen

 • Een Verklaring Omtrent het Gedrag (VOG) is verplicht voor het werken in het onderwijs;
 • Een medische keuring ten behoeve van toelating tot het pensioenfonds;
 • Een kopie van je behaalde diploma’s, deze kan je bij je sollicitatie toevoegen;
 • Indien je je diploma’s hebt behaald in een ander land dan Nederland en/of de voormalig Nederlandse Antillen, dan verzoeken we je ook om gelijk de diplomawaardering van DUO toe te voegen.

Goed om te weten voor geïnteresseerden buiten Caribisch Nederland:

 • Het salaris is in Amerikaanse dollars, de officiële munteenheid in Caribisch Nederland;
 • Caribisch Nederland kent een eigen belastingregelgeving. Het inkomen boven de belastingvrije som ($ 20.424,- in 2024), wordt belast met een percentage van 30,4% aan loonheffing;
 • Deelname aan het pensioenfonds is verplicht, inclusief een eigen bijdrage hieraan;
 • Je bent of wordt ingezetene van Caribisch Nederland.

Digitaal solliciteren

Solliciteren kan alleen digitaal via deze link. Rechtsboven aan deze pagina vind je een knop waarmee je kan solliciteren. Daar laat je je contactgegevens, motivatiebrief, CV en kopieën van je diploma’s achter. Heb je al eerder via onze Sollicitanten Self Service gesolliciteerd? Log dan eerst in voordat je solliciteert op de vacature. Sollicitaties per mail worden niet in behandeling genomen. Acquisitie naar aanleiding van deze vacature wordt niet op prijs gesteld.

Deel dit artikel