Nieuws van Bonaire

Fundashon Saxomania ontvangt twaalf saxofoons

Sinds september 2014 ben ik gestart met saxofoonlessen op Bonaire. Als amateur saxofonist, maar met muziek in het bloed, miste ik het samen muziek maken en het bespelen van de saxofoon in een groep. Helaas is er op Bonaire geen orkest te vinden en dat zorgde ervoor dat ik verder weinig opties had. De stap om lessen te gaan opzetten was niet zo groot meer, toen door een weldoener werd aangeboden om de eerste saxofoons aan te schaffen, zodat er leerlingen konden starten op huursaxofoons.
De lessen begonnen met twee jonge meiden (toen 11 en 12 jaar oud), waarna er veel volgden. Ook steeds meer volwassenen dienden zich aan. Vanwege veel enthousiasme van de eerste leerlingen, is er gestart met gezamenlijk muziek maken. De eerste noten samen werden gespeeld in een setting van vier altsaxofoons. Met veel plezier werd er wekelijks gerepeteerd door de leerlingen en startten zelfs de eerste optredens i.s.m. Hans Faassen en zijn piano-studenten, een optreden bij een hotel/restaurant en een kerstconcertje op een kerstmarkt. Het begon klein en nooit was gedacht dat dit ooit kon uitgroeien naar meer dan een paar saxofoonlesjes per week.
Na drie jaar zijn we gegroeid naar een heuse stichting die zich inzet om alle bewoners van Bonaire de kans te bieden om saxofoonlessen te krijgen. In oktober 2017 werd de stap gezet om van onze groep enthousiaste muzikanten een stichting te maken. Samen met Carla Hay (penningmeester) en Janto Djamin (secretaris) heeft Caroline de Jong (voorzitter) Fundashon Saxomania opgericht. Een grote mijlpaal waar we trots op zijn! We hebben nu in totaal negen leerlingen op de saxofoon en inmiddels spelen er zeven vaste saxofonisten in de saxofoongroep van Saxomania.
We zijn van enkel vier alten uitgegroeid naar twee sopranen, twee alten, twee tenoren en een baritonsaxofoon! En ja, de twee eerste leerlingen, spelen nog steeds met groot plezier in de groep. Samen met Gabi Mercera maken we er elk optreden weer een muzikaal feest van! Elke week repeteren wij met elkaar in een ruimte die ons wordt aangeboden door Harbour Village Bonaire. Door deze steun van Harbour Village, kunnen wij op een mooie plek met airco oefenen en is er genoeg ruimte voor uitbreiding van de groep in de toekomst.
Om meer bewoners van het eiland de mogelijkheid te geven om saxofoon te spelen (want het is een duur instrument om aan te schaffen), hebben wij het mogelijk gemaakt om voor een zeer klein bedrag per maand, een saxofoon te huren bij onze stichting. Om nog meer kinderen te kunnen bereiken, hebben we een subsidie aanvraag gedaan via Nederland. Via de subsidie “Kansen voor Kinderen” zijn er nu twaalf saxofoons aangekomen op Bonaire! We blijven verbaasd over onze eigen grenzen en durven steeds iets verder te dromen. Met deze saxofoons zullen straks lessen gaan starten die bedoelt zijn voor kinderen die het anders niet zouden kunnen betalen. Zo maken we pas ECHT de saxofoon beschikbaar voor alle kinderen op het eiland.
Caroline de Jong
Voorzitter Fundashon Saxomania
Wil jij iets meer weten over saxofoonlessen ? Caroline geeft je graag meer informatie! Stuur een berichtje via de facebook pagina van Saxomania Bonaire
Deel dit artikel

Rocargo

Rocargo

Rocargo

Rocargo