Sport & Vrije tijd

Sunfish team Bonaire tevreden onderweg naar huis

Sunfish team Bonaire tevreden onderweg naar huis

We, Sunfish team Bonaire, zitten bij gate 2 in de vertrekhal.

De Sunfish Worlds zijn al weer voorbij. Qua zeilresultaten was het een bedroevend evenement. Sipke Stapert, vorig jaar nog tiende van de hele wereld, was nu onze beste zeiler met een 44-ste plaats. De rest zat er dus nog achter. Niet best.

Is hier een verklaring voor?

Na onderlinge evaluatie hebben we twee hoofdoorzaken kunnen vinden.

1. Ons team was gemiddeld per persoon ongeveer 20 kg zwaarder dan de rest van het veld en dat is bij licht weer hoe dan ook altijd een enorm nadeel.

2. De zeilomstandigheden, licht tot zeer licht weer in combinatie met behoorlijke golf en stroming zijn omstandigheden waar wij op Bonaire nooit in kunnen trainen.

Feit blijft dat ieder die voorin zeilde ongelofelijk goed kon zeilen. We hebben met bewondering gekeken hoe zij met weinig wind en soms flinke golf toch een mooie snelheid bereikten. Uit het gemak waarmee die moeilijke techniek uitgevoerd werd was jarenlange training af te lezen. We hebben de techniek in ons hoofd opgeslagen.

Was het dan allemaal nutteloos?

Nee. Los van de hierboven geschetste leermomenten, blijft het starten in een groot veld deelnemers met een strak geregisseerde startprocedure zo ongelooflijk leerzaam. Zeker voor de twee debutanten, waaronder onze jeugdzeiler Andres Joven.

Maar het aller belangrijkste is ons lobby-werk, het leggen en verdiepen van contacten geweest. We zijn ervan overtuigd dat als we hier niet geweest waren om ons plan voor het organiseren van de Sunfish Worlds te 2019 uit te dragen het ons ook niet toegewezen zou zijn.

Dankzij onze hoofdsponsor Digicel en onze andere sponsoren TCB, Rocargo, Don Andres, Akkermans Auto Supplies, E-zone, FXDC, Gaia Pro, Dive Friends, Luciano, VIP- Diving, Buena Vista Optics, Jibe City, Budget Marine, Bonaire Automation en Zashira Enterprises hebben we weer veel geleerd, contacten gelegd of verstevigd en de Sunfish Youth en Worlds in 2019 naar Bonaire gehaald.

Nu al horen we van velen dat ze er dan op Bonaire zeker bij zullen zijn!

Net nog bij de gate van een groep luidsprekende Amerikanen.

Langzaamaan begint het tevreden gevoel de teleurstelling te verdringen.

Het tevreden Sunfish Team Bonaire

Deel dit artikel

Rocargo

Rocargo

Rocargo

Rocargo